top of page

Звіт

Директора ЗДО №13

КОРНІЄНКО ЛЕОНІЛИ СТЕПАНІВНИ

перед колективом та громадськістю.

Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти та науки  України від 08.01.2005 р. «Про затвердження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно – технічних навчальних закладів». Згідно рішення XVI сесії VIII скликання від 04.08.2022р. №879 ДНЗ №13 з 09.09.2022р. поміняв статус на ЗДО №13.

ЗДО №13 комбінованого типу розпочав функціонування 01.12.1970 р. групові приміщення забезпечені меблями та ігровим обладнанням, мають сучасний інтер’єр. Розвивальне середовище дитячого садка організовано з урахуванням інтересів дітей та відповідає їх віковим особливостям.

За проектною потужністю дошкільний сад розраховано на 92 місця для дітей від 2 до 6 (7) років. Групи комплектувались переважно у серпні – вересні.

У 2022 – 2023 навчальному році укомплектовано 4 вікових груп:

1 молодша група для дітей раннього віку;

3 групи для дітей дошкільного віку.

Цього року заклад відвідувало 85 дітей, з них:

Раннього віку 19 діт;

Дошкільного віку 66 діт;

Випущено до школи  22 дітей.

Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти з сімей робочих, підприємців, не працюючих.

Для навчально – виховного процесу в садочку створено всі умови, обладнані спеціальні приміщення:

  • Музична та спортивна зали;

  • Методичний кабінет;

  • Кабінет практичного психолога;

  • Прогулянкові майданчики для кожної вікової групи;

  • Спортивний та ігровий майданчики;

  • Ресурсна кімната;

Режим роботи;

3 групи – 10,5 годин;

1 група – 12 годин.

Дошкільний заклад працює з 5 – денним робочим тижнем. Нині дошкільний заклад нараховує 27 співробітників, колектив обновився, прийшло багато молоді.

Заклад дошкільної освіти здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:

  • Конституції України

  • Закону України «Про освіту»

  • Закону України «Про дошкільну освіту»

  • Положення «Про дошкільний навчальний заклад»

  • Базового компонента дошкільної освіти України

  • Закону України «Про охорону праці»

  • Закону України «Про дорожній рух»

  • Закону України «Про відпустки»

  • Закону України «Про мови»

  • Кодексу Цивільного захисту

  • Програми «Українське дошкілля»

А також відповідно до власного Статуту, Програми розвитку та річного плану роботи.

Головною метою дошкільного закладу є забезпечення реалізації права  громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створені умови для їх фізичного, розумового та духовного розвитку, а також вжиті всі безпекові заходи для убезпечення життя і здоров’я дітей і працівників під час військового стану. В ЗДО було обладнано укриття.

Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров¢я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.

Навчально- матеріальне забезпечення відповідає Закону України «Про дошкільну освіту», Закону України «Про забезпечення санітарного  та епідеміологічного благополуччя населення», затвердженого наказом МОН від 11.09.2002 р. № 509, типовому переліку обов’язкового обладнання навчально – наочних посібників та іграшок в дошкільному навчальному закладі.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для якісної організації життєдіяльності дітей, всі групи естетично оформлені, затишні, впорядковані меблями відповідно до віку дітей, відповідають гігієнічним та санітарним вимогам. Середня та старша групи інклюзивні налічують відповідно 21 і 24 дітей, три дитини працюють по індивідуальним програмам, з асистентами. Предметно – ігрове середовище сприяє всебічному розвитку вихованців та відповідає вимогам Базового компоненту, а також постійно оновлюється і поповнюється. Ігрові осередки обладнані в достатній кількості навчальним та ігровим матеріалом.

В музичній залі представлені сучасні технічні засоби навчання: музичний центр, нетрадиційні дитячі музичні інструменти та дитячі інструменти відповідно програми, музична зала естетично оформлена згідно нових технологій.

Для задоволення потреб художньо – естетичного нахилу є різні види театрів: ляльковий, пальчиковий, ніжок, настільний, ложковий тощо.

В середній і старшій групі створено освітнє середовище для інклюзивного навчання і розвитку, з дітьми працює психолог, педагоги по індивідуальній програмі розвитку (ІПР).

Для проведення занять з фізкультури є все необхідне обладнання: м¢який модуль, обручі, лави, мати, ребристі дошки, дуги, великі м’ячі для  стрибків та м’ячі для ігор, мішечки з піском для метання, кеглі, кільцекиди та матеріали для нетрадиційних видів оздоровлення дошкільників. Цього літа ми змінили модифікацію фізкультурного майданчика: знесли застаріле обладнання, встановили зроблений своїми силами скалодром, натягнули волейбольну сітку, придбали футбольні ворота, що легко монтуються(переносні).

Методична служба, кожен педагог особисто постійно шукають і впроваджують в практику своєї роботи новинки в технологіях педагогічної і психологічної науки, інноваційні методи і прийоми, ведуть широко просвітницьку роботу з батьками, проводять методичні заходи, популяризуючи інновації.

Дошкільний заклад постійно моніторить ситуацію у закріпленому районі міста, щодо охоплення навчанням дітей п’ятирічного і чотирирічного віку, веде облік вихованців закладу освіти в нашому районі: одна дитина знаходиться на патронаті. Інші діти охоплені дошкільною освітою.

Постійно турбуємось про підвищення освітнього та професійного рівня наших педагогів. Так на даний час маємо одного педагога, який закінчив фахову освіту на додаток до повної вищої освіти, яку вже має, всі інші педагоги мають вищу освіту, четверо педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, двоє – педагогічне звання «Вихователь-методист», один вихователь має першу кваліфікаційну категорію. Педагогічні кадри розставленні таким чином, що менш досвідченні педагоги мають можливість працювати з більш досвідченними, взаємообмінюватись досвідом, надбаннями, технологіями. Всі працівники закладу і вихованці соціально захищенні, адже робота закладу планується і регулюється згідно нормативно – правових актів і законів, які чітко виконуються в установі.

Медичне обслуговування дошкільного закладу здійснюється органом охорони  здоров¢я на безоплатній основі. Медична сестра закладу здійснює  профілактичні заходи в тому числі проведення обов’язкових оглядів, контроль за станом здоров¢я, за фізичним  розвитком дітей, за дотримання санітарно – гігієнічних норм та правил. Медична сестра з дієтичного харчування регулює та контролює харчування дітей у закладі, складає збалансоване і поживне меню, слідкує за виконанням рекомендацій НАСР. Було впроваджено нове меню для дітей, згідно новітніх норм харчування і технологій.

Протягом навчального року діти в ЗДО мали збалансоване харчування за примірним чотирьохтижневим меню згідно «Інструкції харчування», триразове, з урахуванням весняно – літнього та зимово – осіннього періоду. Щомісяця аналізується стан харчування дітей в ЗДО. З боку м\с та директора здійснювався контроль за дотриманням сан – гіг. умов організації харчування.

Готуючи страви, кухарі дотримуються технології їх приготування, нормативного об’єму страв. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму харчування кожної вікової групи.  Усі продукти надходять в ЗДО із супровідними документами.

Ведеться постійний контроль за виконанням грошових і натуральних норм.

Медичне обслуговування дітей в ЗДО здійснюється органом охорони здоров¢я (міською дит. поліклінікою), м\с в дошкільному закладі. м\с здійснює профілактичні заходи: контроль за станом здоров¢я, фізичним розвитком, організацією фіз. Виховання, загартування, дотримання санітарно – гігієнічних норм та правил.

Кожен працівник закладу двічі на рік проходить обов’язковий медичний огляд, отримує допуск до роботи на основі висновку лікарів, який фіксується в індивідуальних медичних книжках.

Значна увага приділялась роботі з батьками з питань профілактики дитячого травматизму та формування здорового способу життя. Адміністрацією ЗДО видаються накази, проводяться інструктажі з персоналом, тижні безпеки дитини та заняття з надзвичайних ситуацій, ведеться попередня робота з дітьми. Протягом року випадків травматизму ні серед вихованців ні серед працівників не було.

Слід відмітити, що вихователі протягом навчального року брали активну участь у заходах, які були організовані міським управлінням освіти.  

На виконання Закону України «Про дошкільну освіту», на підставі листа Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України від 07.05.2007 р. «Про організацію обліку дітей дошкільного віку», з метою своєчасного обліку дітей дошкільного віку (від народження до 6 років), в д/з створено робочу групу педагогів по обліку дітей дошкільного віку, що мешкають на території закріпленій за ЗДО. Членами робочої групи двічі на рік складаються списки дітей дошкільного віку, створюється персоніфікований банк даних відомостей про дітей дошкільного віку на основі списків.

Слід відмітити, що діяльність закладу відбувається у сформованому освітньому середовищі, що забезпечує оптимальне функціонування закладу.

Форми організації освітнього процесу будуються на основі Базового компонента дошкільної освіти, програми «Українське дошкілля».

Форми організації: колективна, індивідуальна, групова;

Типи занять: фронтальні, групові, індивідуально – групові, організовані педагогом та самостійні.

 Протягом 2022-2023 н.р. з вихованцями  були проведені різноманітні заходи та свята, світлини з яких висвітлювалися в мережі інтернет, на сайті.

В дошкільному закладі застосовуються сучасні та продуктивні технології навчання, побудовані на основі активних методів та інтерактивних технік в організації  навчально – виховного процесу, навчання з дошкільниками здійснюється через гурткову роботу.

На  базі старшої групи – гурток «Маленькі екологи» керівник – Кисілевич Т.С., активно займається з малюками керівник танцювально  – музичного гуртка «Чудо оркестр» Левкова О.В., в середній групі діяв гурток «Чарівні кружечки», керівник Дідківська О.А., а в ІІ молодшій групі функціонував гурток «Маленькі актори» - керівник Бех О.В.

Будівля приміщення дошкільного навчального закладу типова, знаходиться в належному стані, відповідає санітарно – гігієнічним нормам. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень, ревізія вентиляційних та каналізаційних систем, проведена перевірка заземлення, манометрів, вагового господарства.

В поточному році було проведено поглиблений косметичний ремонт у приміщенні ЗДО, складі, овочесховищі. Пофарбовано підлогу у всіх групах і прийомних, залах і коридорах, сходових клітинах. По можливості поновили на дитячих майданчиках обладнання , встановили новий пісочний дворік на майданчику молодшої групи, самостійно зроблені дерев’яні машинки, зробили огорожу на майданчику І та ІІ молодшої групи. Озеленіли майданчики, висадили молоді дерева та кущі, засіяли клумби. Питання благоустрою нашого закладу вважаємо одним з пріоритетних.

 В групах осучаснено інтерʼєри, придбано обладнання для ресурсної кімнати.

Благодійна допомога батьків на ремонт в цьому році склала 14100грн. Було придбано фарби, цемент, суміші, розчинник, валіки, щітки, вапно, а також матеріали  для обладнання майданчиків, озеленення, огорожі і т.д.

Територія закладу має огорожу по  всьому периметру, кожна група має окремий майданчик з зеленими насадженнями, майданчик для дітей раннього віку знаходиться в безпосередній близькості від входу в приміщення.

На спортивному майданчику знаходиться футбольне поле, яма з піском для стрибків, фізкультурне обладнання для виконання основних рухів.

Приміщення на території ЗДО мають привабливий, естетичний вигляд.  В ЗДО встановлено лічильники електричної та теплової енергії, водонагрівачі. Харчоблок забезпечений необхідним обладнанням, витяжною вентиляцією.

В дошкільному закладі є в наявності протипожежний інвентар, пожежний щит, вогнегасники. Вчасно проводяться інструктажі. Працівники в закладі дотримуються  Інструкції з охорони життя і здоров¢я дітей.

         Багато фантазії та праці приклав колектив дошкільного закладу до проведення ремонтних робіт, за що сердечно дякую людям, як керівник. Велику вдячність висловлюю і батькам, які, в наш нелегкий час, підтримали нас і матеріально і фізично.

Сайт ЗДО постійно поповнюється новою інформацією. Колектив працював над створенням позитивного іміджу нашого дошкільного закладу. Цікаві статті, фотогалерея, слайд шоу – все це сприяє відкритості в роботі закладу.

          Працівники приклали максимум зусиль для збереження і поліпшення матеріальної бази рідного закладу.

Щиру подяку хочу висловити всім членам нашого колективу за особистий внесок у створені комфортного, естетичного середовища і дружніх доброзичливих відносин між членами колективу і дітьми, за їх творчу і постійну добросовісну працю. Щира вдячність також батьківському колективу та батьківському комітету за співпрацю і розуміння.

Бажаю усім доброго здоров’я і нових творчих злетів.

Дякую за увагу.

                                                      ПРОТОКОЛ №1

                 засідання лічильної комісії по підрахунку голосів

                                      на звітуванні керівника ЗДО №13

від 22.06.2023 р.                                            Присутні: члени лічильної комісії

                                                                                      в кількості 3-х осіб

                                               Порядок денний:

  1. Про склад комісії, розподіл обов язків між членами лічильної комісії.

СЛУХАЛИ: Голову загальних зборів трудового колективу Корнієнко Л.С. про завдання лічильної комісії по організації таємного голосування. Про кандидатуру на голову лічильної комісії.

УХВАЛИЛИ: головою лічильної комісії обрати Головач Л.В.; членів Комісії залишити в кількості 2-х осіб: Яцентюк О.В., Тригубчук М.Ю.

Голова ліч. комісії                     Головач Л.В.

Члени комісії                             Яцентюк О.В.

                                                    Тригубчук М.Ю.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  

 

 

                                            ПРОТОКОЛ №2

засідання лічильної комісії по підрахунку голосів

на звітуванні керівника ЗДО №13

від 22.06.2023 р.                                            Присутні: члени лічильної комісії

                                                                                      в кількості 3-х осіб

  1. Про підведення підсумків таємного голосування присутніх та членів колективу.

СЛУХАЛИ:  Голову лічильної комісії Головач Л.В. про підсумки таємного голосування .

Присутніх на загальних зборах трудового колективу – 28 чол.

Одержали бюлетенів для таємного голосування – 27 чол.

При відкритті урни виявлено бюлетенів – 27. Всі бюлетені визнали дійсними.

Встановлено, що діяльність керівника ЗДО №13 визнано відмінною – 26 особами та задовільною – 1особою.

                                               ПОСТАНОВИЛИ:

Роботу директора ЗДО №13 Корнієнко Л.С. у 2022-2023 навчальному році визнати відмінною.

 

 

Голова ліч. комісії                     Головач Л.В.

Члени комісії                              Тригубчук М.Ю.

                                                               Яцентюк О.В.

bottom of page